مخزن اسید نیتریک

اسید نیتریک یا نیتریک اسید (Nitric Acid) با فرمول شیمیایی HNO3 که با نام های جوهر شوره، نیترات هیدروژن و اسید ازته نیز شناخته می شود، یک اسید معدنی بی رنگ بسیار قوی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد...

 

 

مخزن اسید نیتریک

اسید نیتریک چیست؟

اسید نیتریک یا نیتریک اسید (Nitric Acid) با فرمول شیمیایی HNO3 که با نام های جوهر شوره، نیترات هیدروژن و اسید ازته نیز شناخته می شود، یک اسید معدنی بی رنگ بسیار قوی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. اسید نیتریک خالص بی‌رنگ است، اما با گذشت زمان و به دلیل تجزیه به اکسیدهای نیتروژن و آب، به مرور تغییر رنگ داده و زردرنگ می شود. دانسیته اسید نیتریک  1/51 گرم بر سانتی متر مکعب است و دارای بوی تند و زننده ای است. هنگامی که با اسیدی قوی و خورنده مانند اسیدنیتریک سروکار دارید، انتخاب مخزن مناسب برای این اسید اهمیت پیدا می کند.

 

کاربردهای اسید نیتریک:

واکنش نیتریک اسید با آمونیاک منجر به تولید نیترات آمونیوم می شود که یکی از کودهای شیمیایی است. از کاربردهای دیگر آن می توان به بازیافت ضایعات در صنایع الکترونیکی و همچنین استخراج طلا اشاره کرد. از دیگر کاربردهای اسید نیتریک می توان به استفاده آن در سوخت موشک به عنوان اکسید کننده نیز اشاره کرد. واضح است که اسید نیتریک ماده شیمیایی خطرناکی است و استفاده و ذخیره سازی نامناسب آن خطرات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

 

نحوه نگهداری اسید نیتریک:

مخزن پلی اتیلنی تولید شده به کمک فرآیند قالبگیری دورانی، گزینه مناسبی برای ذخیره سازی اسید نیتریک است که به واسطه ساختار مواد اولیه و نوع فرآیند، در برابر این اسید قوی و خورنده مقاوم است و همچنین از نظر اقتصادی گزینه ای مناسب است.

مجتمع پلاستیک طبرستان قادر به تولید مخازن پلی اتیلنی مناسب برای ذخیره سازی نیتریک اسید است و با تولید انواع مخزن مناسب اسید نیتریک، پاسخگوی نیاز مشتریان می باشد.

لطفا جهت انتخاب مخزن مناسب برای ذخیره سازی اسید نیتریک با توجه به غلظت، دما و شرایط نگهداری نیتریک اسید و اطلاع از لیست قیمت مخازن، با کارشناسان فروش شرکت مشورت نمایید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.