مخزن هیدروکلریک اسید

هیدروکلریک اسید که با نام های اسیدکلریدریک، جوهر نمک و ... نیز شناخته می­ شود، یک اسید معدنی بسیار خورنده است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد...

 

هیدروکلریک اسید چیست؟

هیدروکلریک اسید که با نام های اسیدکلریدریک، جوهر نمک و ... نیز شناخته می­ شود، یک اسید معدنی بسیار خورنده است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. هیدروکلریک اسید یک محلول آبی است که از انحلال گاز هیدروژن کلرید در آب حاصل می شود. با وجود آنکه هیدروکلریک اسید یکی از پرکاربردترین اسیدهای صنعتی است، به واسطه خورندگی بالا، نگهداری آن همواره با چالش هایی همراه است.

هنگامی که گاز هیدروژن کلرید در آب حل می شود، کاملا به یون های تشکیل دهنده اش تفکیک شده و هیدروکلریک اسید حاصل می شود. HCl محلول در آب از لحاظ سیالیت، رنگ و ظاهر مشابه آب است، مگر آن که ناخالصی هایی مانند آهن (III)کلرید در آن وجود داشته باشد که سبب زرد رنگ شدن می شود. این اسید بوی بسیار تند و زننده ای دارد که با افزایش غلظت محلول، بر شدت آن افزوده می شود.

هیدروکلریک اسید اصولا در بازه 31/5 درصد تا 38 درصد وزنی تولید می شود و اسید با غلظت های پایین تر را با رقیق سازی تهیه می کنند. امکان تولید درصدهای بالاتر از این اسید از نظر شیمیایی وجود دارد، اما به دلیل مشکلات نگهداری آن و افزایش احتمال خروج HCl از محلول، تولید آن متداول نیست.

نحوه نگهداری هیدروکلریک اسید

مخازن پلی اتیلنی گزینه متداول و مناسبی برای ذخیره سازی هیدروکلریک اسید هستند که هم در برابر این اسید قوی و خورنده از لحاظ شیمیایی مقاومند و هم از جنبه اقتصادی مقرون به صرفه است و قیمت مناسبی دارد.

مجتمع پلاستیک طبرستان با تولید مخازنی از جنس پلی اتیلن، پاسخگوی نیاز مشتریان برای مخزن هیدروکلریک اسید می باشد. لطفا جهت انتخاب مخزن مناسب برای ذخیره سازی هیدروکلریک اسید با توجه به غلظت، دما و شرایط نگهداری هیدروکلریک اسید و اطلاع از لیست قیمت مخازن، با کارشناسان فروش شرکت مشورت نمایید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.